Wings Incontinence Knit Pants, Small/medium 22" - 32" - Package of 5
Autoship
Autoship
About this item:
- Designed to eliminate uncomfortable seams and be more discreet under clothing
- Soft knit weave to enhance wearer comfort
- Adapts to hold any incontinence liner or pad securely in place
- Seamless sides increase comfort level
| Manufacturer | Cardinal Health |
| Brand | Wings |
| Product # | 704A |
| Incontinence Type | Urinary |
| Product Type | Incontinence Knit Pants |
| Color | White |
| Closure System | Pull On |
| Gender | Unisex |
| Age Range | Adult |
| Material Type | Reusable / Washable |
| Size | Small/Medium |
| Waist Range | 22" - 32" |
| Products |
Small/Medium
$6.50
|
Large/X-Large
$7.48
|
XX-Large/XXX-Large
$8.89
|
4X-Large
$16.73
|
|---|---|---|---|---|
| Size | Small/Medium | Large/X-Large | 2X-Large/3X-Large | 4X-Large |
Description
Description
About this item:
- Designed to eliminate uncomfortable seams and be more discreet under clothing
- Soft knit weave to enhance wearer comfort
- Adapts to hold any incontinence liner or pad securely in place
- Seamless sides increase comfort level
Product Specifications
Product Specifications
| Manufacturer | Cardinal Health |
| Brand | Wings |
| Product # | 704A |
| Incontinence Type | Urinary |
| Product Type | Incontinence Knit Pants |
| Color | White |
| Closure System | Pull On |
| Gender | Unisex |
| Age Range | Adult |
| Material Type | Reusable / Washable |
| Size | Small/Medium |
| Waist Range | 22" - 32" |
Size Guide
Size Guide
| Products |
Small/Medium
$6.50
|
Large/X-Large
$7.48
|
XX-Large/XXX-Large
$8.89
|
4X-Large
$16.73
|
|---|---|---|---|---|
| Size | Small/Medium | Large/X-Large | 2X-Large/3X-Large | 4X-Large |

